KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077157
nr 1407 7157
Nils Hammarström
(1929-1983), Sverige
Oljemålning, "Ornitologen". Signerad, 1959. Olja på pannå, 67x33 cm, yttermått inklusive ram: 74x40 cm
Nils Hammarström, svensk bildkonstnär född 1929, död 1983.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:09:12
4/7 16:56:35
Nils Hammarström
Läs mer om Nils Hammarström